Çin Roket teknolojisi Destekleyen Yapay Kalp Geliştirdi

Çinli bilim adamları, roket teknolojisini kullanarak yapay bir kalp geliştirdiler ve bugün bir medya raporu, hayvanlarla ilgili kapsamlı deneylerden sonra test edilmeye devam ediyor.Kalp Çin Araç Lansmanı Teknolojisi (CALT) Akademisive Kuzey Çin’in Tianjin’deki Teda Uluslararası Kalp Damar Hastanesi tarafından ortaklaşa geliştirildi .

Bilim ve Teknoloji Günlüğü, devlete ait Çin Havacılık Bilimi Bilim ve Teknoloji Kurumu’ndan eski CALT direktörü Li Hong’e atıfta bulunarak, suni kalbin hayvanlar üzerinde yapılan kapsamlı deneylerden sonra test ve inceleme için gönderildiğini bildirdi .
Suni kalp, bir roket sisteminden manyetik ve akışkan kaldırma özelliğini kullanıyor ve devlet tarafından işletilen Küresel Times’ın bildirdiğine göre, “uzay kalbi”nin 13. Beş Yıllık Plan (2016-20) sırasında klinik çalışmalara geçmesi bekleniyor.

Raporda, “Manyetik ve akışkan kaldırma teknolojisi, çalışma verimliliğini artırmak ve güç jeneratörünün ömrünü uzatmak için cihazdaki sürtünmeyi azaltabilir.” Diyen raporda, askeri uzman ve TV yorumcusu Song Zhongping sözlerini aktardı.Kullanılan bu teknoloji, kandaki hasarı azaltabilir ve kan pompasının daha uzun süre çalışmasını sağlayabilir.

“Çin’de satış için onaylanmış yapay bir kalp yoktur. Şimdilik, hastalar kalp nakline güvenmek zorundalar,” diye açıklıyor Fuwai Kardiyovasküler Hastanesi’nde yardımcı doktor olan Sun Hongtao,”

İthal bir yapay kalp 100 bin avroya mal olabilirdi (152.800 $).

 

Eğer Çin kendi yapay kalbini daha düşük bir maliyetle üretebilirse, bu Çin’deki kalp hastalarına kesinlikle fayda sağlayacaktır.” Dedi.Fuwai Kardiyovasküler Hastanesi, manyetik levitasyon kullanarak yapay bir kalp geliştirdi ve insan yapımı kalpler Haziran’dan Ekim 2017’ye kadar üç hastaya dikildi.Sun, yapay kalplerin bir kalp nakli için beklerken tipik olarak kullanıldığını ya da kalp transplantlarının mümkün olmadığı durumlarda kalbin kalıcı olarak değiştirileceğini söyledi.
Bilim adamları, 2013 yılında, bir koyunda insan yapımı bir kalbi dikmişlerdir ve bu da 120 gün boyunca sağlığa yararlı olmuştur.Bilim ve Teknoloji raporunda, kalpler daha sonra diğer altı koyuna yerleştirildi ve hepsi 100 gün veya daha uzun süre hayatta kaldı, bu da kalbin parti üretimi için uygun olduğunu kanıtladı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir