Crytek ve Cryengine Nedir ?

Crytek Nedir ?

Crytek, bilgisayar oyun alanlarını en yeni 3D oyun geliştirme platformu olan CRYENGINE ile çalışan bağımsız bir videogame geliştiricisi, yayıncısı ve teknoloji sağlayıcısıdır.

1999 yılında Almanya’da doğup büyüyen Türk kardeşler ; Avni, Cevat ve Faruk Yerli kardeşler tarafından kurulan Crytek’in, Frankfurt am Main (Almanya), Kiev (Ukrayna) ve İstanbul (Türkiye) stüdyoları bulunmaktadır. Teknik yenilik ve grafikler için endüstri standartlarını belirleme konusunda bir üne odaklanarak, Cryeytek birçok ödüllü orijinal ; Far Cry, Crysis serisi, Ryse: Roma’nın Sonu, Warface, The Climb ve Robinson: Yolculuk oyunlarına sahiptir.

Crytek her başarı ve unvanı CRYENGINE tarafından desteklenmektedir. Crtyek-CRYENGINE, yaratıcı vizyonlarını hayata geçirmek ve bütçe veya takım boyutu ne olursa olsun PC, konsollar ve VR için dünya çapında oyun deneyimleri sunarak, isteyen herkes için mevcut kapsamlı bir oyun geliştirme çözümü odaklıdır.

Crytek kurulduğundan beri ayrıcalıklı olduğu bazı ödülleri görmek ve oyunların arkasındaki teknoloji hakkında daha fazla bilgi
için  cryengine.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cryengine Nedir ?

CryEngine, Crytek şirketinin geliştirmiş olduğu oyun motorudur. Oyun motoru öncelikle birinci şahıs nişancı bilgisayar oyunu olan Far Cry serisinde kullanılmıştır. Crytek ve Ubisoft tarafından bu motor geliştirilerek CryEngine 2 ve Dunia Engine adlı oyun motorları oluşturulmuştur.

Crysis

Genel Bakış

Crysis, Crytek’ten ödüllü birinci sınıf bir oyun ve Kasım 2007’de piyasaya çıkmıştır. Çarpıcı bir teknik başarısı olan Crysis inanılmaz görselleri, çeşitli oyunlarını ve oyuncuları hayatta kalmaya adapte olmaya zorlayan destansı bir hikayeyi birleştirir. CryENGINE 2 tarafından desteklenen Crysis, benzersiz grafik, özel efektler ile PC için en yeni DirectX10 oyun deneyimini sundu.

Hikayesi

Kuzey Kore sahili yakınlarında bulunan adada antik bir uzaylı mekiği keşfedildiği 2020 yılı gelecek kurgusu içerisinde gelişmektedir.

Güney Çin Denizi’nde ABD ve Kuzey Kore ‘de küresel gerilimler kaynama noktasına ulaştı. Tehlike altındaki ABD arkeologlarından oluşan bir ekip tarafından ortaya çıkarılan esrarengiz bir eser. Kuzey Kore hükümeti bölgeyi çabucak ele geçirdi ve ABD’ye kurtarma görevinde seçkin bir Özel Kuvvet ekibi göndermeye çağırdı. Kuşatma sırasında, eserin gerçek doğası hızla ortaya çıkıyor ve bu da Dünya üzerinde bir yabancı varlığının varlığına işaret ediyor. Dünya’yı kurtarma savaşı, uzaylılar fosforunu tropik maddeleri beyaz donmuş bir manzaraya dondurmakla başlar. Oyuncular uzaylılara karşı silah alırken, taktiklerini ve yeteneklerini düşmanca, sürekli değişen bir ortama ve gizemli bir düşmana uyarlamalarını sağlayan özelleştirilebilir silahlar ve son teknoloji zırhlar ile donatılmış olacaklar.

Özelleştirilebilir Silahlar

Modüler silahların büyük bir cephaneliği, oyunculara oyunlarında benzeri görülmemiş bir kontrol imkânı sağlıyor. Muhalefeti deney silahlarıyla uzaklaştırın, yabancı teknolojiyi keşfe çıkın ve ateşli uçlu mermilerden, otomatik olarak düşmanları uyutabilecek taktik mühimmatlara kadar özel mühimmat kullanabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir