Elon Musk’ın Alev Silahı

Elon Musk yaptığı teknolojik çalışmalar ile bir çok kolaylık sağladığı biliniyor. Tesla, SpaceX ve Paypal gibi şirketlerin sahibi olan Elon Musk günümüz trafik sorununa bile çare bulmuştur. Los Angeles ve San Francisco arası 6 saat iken bu mesafeyi manyetik alan ve sıkıştırılmış hava akımı sayesinde 30 dakikaya indirmeyi başarmıştır.

Geçtiğimiz günlerde sosyal hesabında paylaştığı haber ortalığı karıştırmıştı.50 bin şapka satılırsa Boring Company isimli bir Alev Silahı yapacağı sözünü vermişti.Kısa sürede tükenen şapka Elon Musk’a tam 10 Milyon Dolar kazandırdı ve verdiği sözde durdu.Yeni bir Alev Silahı geliştirdi fakat bu ne kadar güvenli?

Peki Ne Kadar Güvenli ?

Görünüşte bir sorun kaynağı gibi görünen Alev Silahı çeşitli sorulara cevap vermiştir. Elon Muska bu silahı neden üretildiğine dair bir soru soruldu ve verdiği cevap “Eğlenmek isteyen insanlar için” cevabını vermiştir. 

Alev Silahı tabi ki de bir çok olumsuz tepki aldı. Kaliforniya da yaşayan bir hukukçu silaha yaptığı yorum da “Son derece hassasiyetten uzak,Tehlikeli ve hiç komik değil” ifadesi ile eleştirdi. 

Bunun üzerine Elon Musk abd Alkol, Tütün, Ateşli Silah ve Patlayıcılar Bürosu tarafından yapılan açıklamada püskürtülen ateş 3 metreyi geçmediği için bir sakıncası yoktur yazılı açıklamasını altını çizerek konu ile ilgili şaka yapmayı sürdürdü. 

Alev Silahın yanında bir de tedbir amaçlı yangın tüpü ile veriliyor. Bu silahın böyle yasal şekilde satılmasının sebebi ise Alev püskürmesinin yasal sınırlarını aşmadığı ve abd silah kategorisine girmemesidir. 

Boring Company isimli Alev Silahı tanesi 500 dolar olarak belirlenen fiyatı ile yaklaşık 20 bin adet satarak şirkete tam 10 bin dolar kazandırmıştır.Kısa sürede tükenen bu silahın teslimatı ise baharda başlayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir