Moverio BT-300 Akıllı Gözlük

S.a/A.s

Sanal Gerçeklik kavramı yavaş yavaş günümüze girmeye başladı. Hayatımıza iyice entegre olan bu sanal gerçeklik teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik gözlükleri, interntte ve teknolojik mağazalarında sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bugün sizlerle birlikte Epson’un 2016’da çıkardığı, Moverio BT-300’ü göreceğiz.

Aramızda belki bilmeyenler de olabilir, o yüzden ufak bir bilgi vermeye çalışalım bu gözlükler hakkında. Sanal gerçeklik gözlükleri, bizlere 360 Derece görünüm imkanı sunan, içerikleri gerçekçi ve kolay bir şekilde izlememizi sağlayan bir teknolojidir. Bu teknolojiler çoğunlukla, bir bilgisayar ekranından aldığı görüntüyü gerçekçi yapmadan ibarettir.

Moverio BT-300

Moverio BT-300, bugün en iyi gerçek görüntü kalitesine sahip gözlüklerden biridir. Ürünün en gözde özelliği ise, Si-OLED(Silikon Organik Işık Yayan Diyot) anlamına gelen yeni bir mikro ekran projeksiyon sistemidir. Epson’un Kuzey Amerika’lı ürün yöneticisi Michael Leyva’ya göre, bu yeni ekran sayesinde daha gerçekçi ve daha derin siyah tonlar üretilebiliyor.

Daha önce HTPS LCD kullanan bu ürün, Si-OLED ekranıyla birlikte, daha fazla kontrast, ve çözünürlük kalitesine sahip olmaktadır. Ürünün özelliklerinin daha önceki BT-100 ve BT-200 le karşılaştırılması aşağıdaki resimde yer almaktadır;

Ürünün diğer özelliklere bakacak olursak, BT-100 ve BT-200’e oranla daha hafif bir ürün olduğu görülmektedir. BT-200 88 gram bir ağırlığa sahipken, BT-300 ise 60 gram gibi bir hafif bir ağırlığa sahip olmaktadır. 

İşlemci olarak Intel Atom 5, 1.44GhZ dört çekirdekli bir işlemci ve Android 5.1(Lollipop) ile destekleniyor. Ürünün Android5 ile desteklenmesi aracılığıyla, gözlük için yazılabilecek uygulamaların geniş olacağını görebiliriz. 

Son olarak kullandığı 5MP öne bakan kamera ile BT-200 sürümündeki VGA kameranın yerini almaktadır. Fiyat olarak, 700$-800$ arasında kalan bir fiyat değerine sahip olacak bu ürünün diğer özelliklerine yukarıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ürüne ilişkin tanıtım videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir