Home / Serbest Makale / Ripple Nedir?

Ripple Nedir?

Ripple Nedir?

Son dönemlere bakmış olduğumız da özellikle adını sıkça duyuran bitcoin gittikçe değerini kaybetmektedir. Hal bu şekilde olunca yatırımcılarda ripple üzerine araştırmalar yaparak ripple nedir? Şeklinde sıkça sorular sormaya başladılar. Bizde bu makalemizde ripple nedir? Sorusuna detaylı bir halde ele alacağız.

Ripple aynı bitcoin gibi bir kripto para birimidir. Son zamanlardaki hızlı yükselişi, yüzde 20.000 artış göstererek dikkatleri üzerine çekilmesine sebep olmuştur. Bunun yanı sıra isminden sıkça söz ettirmesinin sebebi son dönemlerde bitcoinin düşüşü, Ethereum ve ripple gibi diğer kripto para birimlerine yönelimesine sebep olmuştur. Ripple bir blockhain teknolojisi ile gelişmiş, öteki kripto para birimlerine göre daha hızlı bir halde para transferi mümkün olan alt alternatif coin olarak belirtebiliriz.

Ripple Güvenli Mİ?

Ripple güvenli mi? Şeklinde gelen soruya, açık kaynak kod ile üretilen blockhain teknolojisi ile geliştirilmiş ED25519 benzer biçimde güçlü şifreleme özelliği ile algoritmalar’dan oluşturulmuş işlem sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca güvenlik önlemlerine oldukça önem verilmiştir. Bu anlamda herhangi bir kafanızda soru işareti kalmasın.

Bunun yanı sıra ripplei şuan günümüzde 60 dan fazla bankanın kabul ettiğini ve kullanılmakta olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Hem ucuz ve kolay bir şekilde para transferi olması hem de güvenilir bir şekilde şifrelenmiş olmasından dolayı, hem bankalar hemde kullanıcıları tarafından güven için kullanılmaktadır.

Ripple’i Neden Tercih Etmeliyiz?

Şaun günümüzde ripple dışında biroldukça kripto para birimi bulunmaktadır. Ripple yi öteki kripto para birimlerinden ayrıan en önemli özelliği, hızlı ve aktarma işlem ücretlerinde 3000 kat daha düşük ücretlere sahip olmasıdır. Bu özelliği ile de hem ülkemizde hem de yabancı bankalar tarafından kullanılması tercih sebebi olmuştur.

Bunun yanı sıra bir kripto para birimini aktarma etmek istediğimizde ortalama 1 saat bekleme süresi olmaktadır. Ancak kripto para birimi olan ripple ile transferler tüm dünya ülkelerine en çok 1 dk içinde transferi olmaktadır. Bu özelligi ile de tercih sebebi olmaktadır. Son olarak ripple yalnız kullanılan bir alt coin veya kripto para değil, dünya genelinde bir ödeme ağı olduğunu unutmamalıyız

About ScH

Kurucu

Check Also

Ses Dalgaları ile Nesnelerin Hareketi

Uzun zamandır hayal edilmekte olan ses dalgaları ile nesneleri havaya kaldırma yöntemi bundan sonra hayal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir